Sušenje sadje in zelenjave je priročen način za podaljšanje trajnosti živil, vendar je pogosto povezan z izgubo hranil in spremembo strukture. Uporaba ogljikovega dioksida pod pritiskom za sušenje živil prinaša ugodne spremembe na tem področju.
Nad kritično temperaturo (304.25 K) in nad kritičnim tlakom (72.9 atm) se ogljikov dioksid obnaša kot superkritični fluid, razširi se po posodi kot plin, vendar z gostoto tekočine.
Živila, sušena z ogljikovim dioksidom ohranijo svojo barvo in teksturo, zato so naravnega in svežega videza. Ker postopek sušenja poteka pri relativno nizki temperaturi in v okolju z odsotnostjo kisika, se ohranijo pigmenti, vitamini in struktura beljakovin. Čeprav postopek poteka pod pritiskom, je sušenje z ogljikovim dioksidom zelo blag postopek, kjer se voda na dokaj neinvaziven način odstranjuje iz živil. To omogoča ohranjanje prvotne strukture in teksture izdelka, še posebej, ko živilo rehidriramo. S tem postopkom je čas sušenja hitrejši v primerjavi z običajnim sušenjem z zrakom, poraba energije pa manjša, zato je postopek tudi bolj trajnosten v smislu rabe energije.