Vitamin K ima ravno pravšnje ime- potreben je za kri in kosti. Ljudem ga le redko primanjkuje, saj ga proizvajajo bakterije v črevesju, pa tudi živila ga vsebujejo kar nekaj.
Vitamin E je glavni antioksidant v našem telesu. Naše celice ščiti pred poškodbami kisikovih prostih radikalov. Naravno ga vsebujejo rastlinska olja, tista z več nenasičenimi maščobami ga imajo več, saj tudi njih ščiti pred oksidacijo.
Pomanjkanje vitamina A je pogost vzrok za slepoto pri otrocih, predvsem v nerazvitih državah. V živilih najdemo različne snovi, ki jih naše telo lahko izkoristi za pokrivanje potreb po vitaminu A.
Pantotenska kislina ima pomembno vlogo v številnih presnovnih funkcijah. Vsebujejo jo mnoga živila, proizvajajo pa jo tudi bakterije v našem črevesju, zato praktično nikoli ne pride do pomanjkanja.
Pomanjkanje biotina se ob uživanju običajne prehrane le redko pojavi. Do njega lahko pride, če dalj časa uživamo surova jajca, predvsem beljak, ki vsebuje encim avidin, ki veže biotin. Pri pečenih jajcih teh težav ni, saj toplota onesposobi delovanje tega encima.